Nowa płyta Lao Che

Forum dyskusyjne o płycie "Soundtrack".

Moderator: praczas-opensources

Nowa płyta Lao Che

Postprzez cytrynowy » marca 5 2012 - 23:25:29

Oficjalna Strona Lao Che napisał(a):Już 15 marca muzycy płockiej formacji Lao Che wejdą do studia, aby zarejestrować materiał na piąty studyjny krążek. Nagrania będą miały miejsce w studio The Rolling Tapes. Tym razem zespół będzie nagrywał muzykę do filmu, którego szczegóły na razie są owiane tajemnicą. Wiadomo jednak, że muzycy są także zaangażowani w jego produkcję.
Producentem odpowiedzialnym za brzmienie nowego materiału będzie Eddie Stevens, brytyjski muzyk i producent związany z takimi artystami jak Moloko, Zero 7 czy Roisin Murphy.
Ostatni album w dyskografii Lao Che to „Prąd Stały / Prąd Zmienny”, który ukazał się w 2010 roku.
Premiera nowej płyty Lao Che przewidziana jest na jesień 2012.
Więcej szczegółów wkrótce!


Jaaaaram się, o! Ostatnio szukałem gdzieś informacji o tym, czy Panowie po odejściu Krojca zabrali się za coś nowego, i mam, jak na życzenie. :) Ciekawy jestem, co to będzie..

Pozdr.
cytrynowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): września 15 2010 - 19:57:29

Re: Nowa płyta Lao Che

Postprzez cygus » marca 9 2012 - 02:13:34

mimo że wszystko narazie owiane jest tajemnicą, to nazwisko Stevensa i to czyim producentem był do tej pory może już coś sugerować, jakoby LC szło w kierunku trip-hopu.
próbujcie Panowie, a mam nadzieję, że na koncertach w maju/czerwcu można będzie usłyszeć już chociaż jedno Wasze nowe dziecko na koncertach :)
cygus
 
Posty: 4
Dołączył(a): stycznia 11 2010 - 21:03:29

Re: Nowa płyta Lao Che

Postprzez z21 » kwietnia 6 2012 - 12:54:34

Ciężko jest nadążyć za pomysłami na każdą kolejną płytę Lao Che. Najnowsza będzie... ścieżką dźwiękową do filmu, a muzycy zaangażują się w jego produkcję.


Lao Che przebywają obecnie w studiu nagraniowym, tworząc materiał na płytę numer 5. w dotychczasowej działalności. Jego członkowie znani są z tego, że zawartość każdej ich produkcji jest kompletnym zaskoczeniem. Nie inaczej ma być teraz. Co więcej, zespół już zaintrygował, i to podwójnie, zanim jeszcze opuścił studio.

- Niekonwencjonalnie wymyśliliśmy sobie, by nowy album jednocześnie był ścieżką dźwiękową do filmu fabularnego, a my włączymy się w jego produkcję - opowiada Mariusz "Denat" Denst, odpowiedzialny w LC za sample. - Decyzja, jak to u nas, zrodziła się demokratycznie. Nie chciałbym za wiele mówić o tym, bo realizacja pomysłu jest na razie na wstępnym etapie. Póki co, reżyser jest już wybrany. Za żadne skarby nie zdradzę teraz jego nazwiska. Powiem tylko, że nie jest tak znany jak Władysław Pasikowski. Ale też nie jest to gość z nurtu kina offowego bez żadnego dorobku. Podobnie będzie z aktorami, a na planie raczej nie pojawimy się my.

Jeśli chodzi o fabułę filmu, Denst od razu zaznacza, że nie chodzi o film historyczny ani też o horror. Dopiero po spotkaniu z tajemniczym reżyserem ma powstać dokładny scenariusz, ogłoszony też zostanie casting. Czy w Płocku? To okaże się niebawem. W każdym razie zespół chciałby dokonać podziału ról: skupić się głównie na muzyce, a reżyser na filmie. Według Densta, obraz miałby być opowieścią współczesną, w której nie zabraknie uniwersalnych uczuć, jak miłość czy nienawiść.

- Scenariusz nie musi być uzależniony od tekstów na nowej płycie i odwrotnie. To będą dwie rzeki, przenikające się, ale nie przeszkadzające sobie nawzajem - wyjaśnia Hubert "Spięty" Dobaczewski: wokalista, gitarzysta i autor tekstów. - Wcielenie w życie filmowego pomysłu naznaczone jest pewnym ryzykiem, wiemy to. Ale kieruje nami chęć ciągłego rozwoju, spróbowania czegoś nowego. Sami jesteśmy ciekawi, jak to wyjdzie.

Jeszcze jedną niespodzianką związaną z nowym albumem Lao Che jest osoba jego producenta. Został nim Eddie Stevens, klawiszowiec bardzo znanej i cenionej na świecie brytyjskiej formacji Moloko. "- Co tu kryć, dopisało nam szczęście - przyznaje płocczanin. - Oglądamy sobie na DVD zapis koncertu Moloko na festiwalu Pinkpop. Wspominany występ ich wokalistki, Roisin Murphy, na Open'erze. A tu dowiadujemy się, że Eddie Stevens nawiązał współpracę z polskim zespołem Paristetris. Spytaliśmy go więc, czy mogłoby dojść do naszego muzycznego spotkani. Eddie przysłał długiego maila wyrażającego duże zainteresowanie. Pisał, że zakopał się w poszukiwaniu informacji o nas, zaangażował w poznanie naszej muzycznej twórczości i bardzo mu się spodobało. Wkręcił się, po prostu.

Dobaczewski ostrzega od razu myślących już, że najnowsza płyta Lao Che będzie kopią dokonań Moloko czy Murphy. Jak mówi, Stevens jest muzykiem i producentem o szerokich zainteresowaniach muzycznych i instrumentalnych. - Chcieliśmy popracować z gościem z innego nurtu kulturowego. Jedno jest pewne: postaramy się, by kolejna płyta znów była zaskoczeniem i nikt nie wątpił, że to nasza robota - podkreśla.

Lao Che zamierzają opuścić studio na początku kwietnia. Premiera nowego albumu zapowiadana jest na jesień br.

Więcej... http://plock.gazeta.pl/plock/1,35710,11 ... z1rFy3ubSy
z21
 
Posty: 30
Dołączył(a): kwietnia 1 2010 - 23:42:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowa płyta Lao Che

Postprzez Something » kwietnia 7 2012 - 17:51:35

Podobno gitary mają nagrywać bracia Wąsowscy.
Naprawdę szerokie horyzonty jeśli chodzi o panów z obsługi...

http://www.youtube.com/watch?v=8jr_vWIb-ls
Something
 
Posty: 1435
Dołączył(a): października 10 2005 - 18:40:06
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nowa płyta Lao Che

Postprzez kazimierra » kwietnia 11 2012 - 23:13:07

To będzie coś, w końcu bracia Wonsowscy mają w tej chwili najlepszy sprzęt w Polsce! :wink:
kazimierra
 
Posty: 21
Dołączył(a): marca 19 2010 - 23:59:43
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowa płyta Lao Che

Postprzez rwb » września 18 2012 - 17:19:01

Na stronie zespołu można już zobaczyć okładkę Soundtrack'a (moim zdaniem bardzo fajnie będzie się prezentować na koszulce) :D jest możliwość zamówienia krążka w przedsprzedaży...premiera 17.10 :)
Whooz next to the party?!
rwb
 
Posty: 17
Dołączył(a): lutego 24 2010 - 18:27:11
Lokalizacja: Lubartów

Re: Nowa płyta Lao Che

Postprzez Something » września 18 2012 - 18:16:51

Wlasnie widzialem.
Naprawde mi sie podoba.
Duzo lepsza okladka od DC/AC.
Something
 
Posty: 1435
Dołączył(a): października 10 2005 - 18:40:06
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nowa płyta Lao Che

Postprzez gad44 » września 18 2012 - 18:39:04

Łał. Naprawdę zajebista jest ta okładka.
Zlituj się, mówię do niego, czy ty rzeczywiście chcesz być takim jakim jesteś, zaproponować ludziom swoją osobę na miejsce Chrystusa?
gad44
 
Posty: 314
Dołączył(a): lutego 24 2008 - 16:19:41

Re: Nowa płyta Lao Che

Postprzez monaa13 » września 18 2012 - 20:36:51

Okładka ok, ale bez większej ekscytacji. Mam nadzieję, że eksytacja za to będzie po przesłuchaniu płyty:)
Poleć mi coś mocnego na ból istnienia
monaa13
 
Posty: 49
Dołączył(a): kwietnia 5 2010 - 21:15:24
Lokalizacja: Zagłębocze/Kraków

Re: Nowa płyta Lao Che

Postprzez Czaro » września 18 2012 - 20:42:32

Coraz bardziej boję się tej płyty
Czaro będzie wiedział ;)
Czaro
 
Posty: 169
Dołączył(a): marca 16 2008 - 20:39:18
Lokalizacja: Praga, ale ta warszawska

Re: Nowa płyta Lao Che

Postprzez rwb » września 18 2012 - 21:33:56

Czaro napisał(a):Coraz bardziej boję się tej płyty

A co w tej okładce takiego strasznego? :lol:
Whooz next to the party?!
rwb
 
Posty: 17
Dołączył(a): lutego 24 2010 - 18:27:11
Lokalizacja: Lubartów

Re: Nowa płyta Lao Che

Postprzez Czaro » września 19 2012 - 10:45:06

Bo wydaje mi się, że oni znowu poszli w zupełnie inną stronę. A tak już ich lubiłem...
Czaro będzie wiedział ;)
Czaro
 
Posty: 169
Dołączył(a): marca 16 2008 - 20:39:18
Lokalizacja: Praga, ale ta warszawska

Re: Nowa płyta Lao Che

Postprzez Something » września 19 2012 - 11:40:09

Czaro napisał(a):Bo wydaje mi się, że oni znowu poszli w zupełnie inną stronę. A tak już ich lubiłem...

Już sam nie wiem czy to żart czy nie.
Bo to tak jakby zarzucać wodzie, że jest mokra :P
Something
 
Posty: 1435
Dołączył(a): października 10 2005 - 18:40:06
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nowa płyta Lao Che

Postprzez Svent » września 25 2012 - 20:29:56

Z niecierpliwością czekam na nową płytę, nowy wynalazek zespołu. Mogliby puścić jakiegoś singla, człowiek wiedziałby jak płyta brzmi, ale cóż większa niespodzianka będzie. Do premiery już nie daleko. Okładka bardzo ciekawa logo w indyjskim stylu. :D 26 października na koncercik pobiegnę z radością :D
Svent
 
Posty: 145
Dołączył(a): maja 17 2005 - 09:01:48
Lokalizacja: Radzymin i Warszawa

Re: Nowa płyta Lao Che

Postprzez dominiko96 » października 1 2012 - 19:56:48

Lao Che - Zombi
Można głosować na lp3
dominiko96
 
Posty: 125
Dołączył(a): listopada 7 2009 - 17:59:51

Następna strona

Powrót do Płyta "Soundtrack"

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron